ЗАПОЧНАХА ПРАЗНИЦИТЕ НА  МИГ „СВИЛЕНГРАД-ТОПОЛОГРАД“

За пета поредна година Местна инициативна група „Свиленград-Тополовград“ популяризира дейността си и  подхода Водено от общностите местно развитие с разнообразни събития.

Тази година тези събития са включени в празничната програма за честване на деня на Свиленград.

Първото събитие-турнир по шахмат, се състоя на  12 септември. Турнирът се проведе на открито в парка „Сухата река“. В надпреварата се включиха 20 момичета и момчета, възпитаници на шахматен клуб „Свиленград 2013“. Състезанието спечели Атанас Вангелов, а на второ и трето място се класираха Дамян Дамянов и Костадин Янков. Всички участници получиха  купи, грамоти и предметни награди, осигурени от МИГ.

Екипът на МИГ „Свиленград-Тополовград“ благодари на треньора на клуба-Георги Станев, на всички родители и на децата, които взеха участие в шахматния турнир.

Следващите празнични събития на МИГ са:

На 28 и 29 септември от 9:00 часа в Спортна зала-Свиленград, ще се проведе турнир по волейбол.

На 30 септември от 18:00 часа в общинска библиотека ще се състои откриването на изложба и награждаване на победителите във фотоконкурса „Мигове от територията на МИГ“, а  на откритата сцена до библиотеката ще се проведе концерт на местни певчески и танцови изпълнители.